Wagi sklepowe na miarę XXI wieku

Wagi sklepowe

Wagi sklepowe

Wśród najbardziej popularnych artykułów wyposażenia sklepów znajdują się głównie urządzenia do pomiaru różnych wielkości, ciężaru, wysokości, grubości i innych parametrów. Są to przede wszystkim wagi, miary, suwmiarki i urządzenia do mierzenia pojemności. Ich wygląd zewnętrzny i jakość tychże urządzeń dalece odbiega od jakości i wzornictwa sprzed kilkunastu laty. Na przestrzeni ostatnich lat nastąpił tak gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii, że dzisiejsze urządzenia pomiarowe wykorzystywane we współczesnych sklepach posiadają funkcje, o których naszym przodkom nawet się nie marzyło.

XXI wiek w sklepach

Wchodząc do współczesnego sklepu, często jesteśmy zaskakiwani nowoczesnym jego urządzeniem. Dzisiejsze lokale handlowe biją nie tylko pięknymi dekoracjami i estetycznymi dodatkami aranżacyjnymi, ale przede wszystkim emanują nowoczesnością na miarę XXI wieku. Na uwagę zasługują przede wszystkim współczesne urządzenia elektroniczne sklepu, takie jak Wagi Sklepowe, urządzenia klimatyzacyjne, nowoczesne lady i regały chłodnicze, czytniki danych a także kasy fiskalne. Zwykle posiadają one wiele nowoczesnych i dotąd nieznanych funkcji.

Przykładem są nowoczesne wagi sklepowe, które nie tylko ważą, ale pełnią również inne, dodatkowe funkcje. W tym wypadku nowatorskim rozwiązaniem są wagi, które posiadają wbudowaną drukarkę, której zadaniem jest drukowanie etykiet z kodem kreskowym produktu, jego nazwą, wagą i ceną. Taka funkcja jest możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnego mikroprocesora z pamięcią połączonego z mechanizmami umożliwiającymi drukowanie etykiet.

Wagi połączone z kasami

Coraz częściej w dużych centrach handlowych używane są nowoczesne urządzenia łączące w sobie funkcje kilku pojedynczych sprzętów. Są nim kasy fiskalne posiadające wbudowane wagi sklepowe i drukarki. Takie połączenie wielu funkcji sprawia, że podchodząc do kasy klient ma możliwość nie tylko zapłacenia za wybrane towary, ale również ich zważenia i otrzymania wydrukowanego paragonu. Dawniej wykonanie tych trzech funkcji wymagało użycia kasy sklepowej, osobnej wagi z szalkami i odważnikami a także pracy kasjerki, która zobowiązana była do wystawienia dowodu zapłaty za towar.