Kasa fiskalna dla prawnika a do sklepu

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

W dzisiejszych czasach nie dziwi nas, że wszelkiego typu przedsiębiorcy i przedstawiciele wolnych zawodów korzystają w codziennej pracy z urządzeń elektronicznych. Urządzenia te nie tylko ułatwiają im pracę i dodają pewności w rozliczeniach z klientami, ale także sprawiają, że jakość obsługi klienta jest po prostu wyższa. Dlatego też przedsiębiorca, który ich nie używa, ma po prostu trudniej. Jednakże nie wszystkie urządzenia elektroniczne są takie same, należy wiedzieć, jakie dobrać do swojej działalności. Zupełnie inne będą np. kasy fiskalne, z których korzystają sklepy, a inne te, z których korzystają w codziennej pracy prawnicy.

Kasa fiskalna dla prawnika jest używana znacznie rzadziej, niż ta przeznaczona do sklepu. Jest to podstawowa różnica między nimi. Prawnik używa kasy fiskalnej bardzo rzadko, może to być nawet kilka razy w miesiącu albo rzadziej. Natomiast większość sklepów używa kas fiskalnych wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Co wynika z tej różnicy? Różnić się one muszą co do samej budowy, funkcji, ale także odporności na intensywność pracy. Kasa fiskalna do sklepu musi być o wiele odporniejsza.

Kasa fiskalna dla prawnika musi natomiast uwzględniać dużo większą elastyczność, bo cena usług prawniczych zależy od bardzo wielu różnych czynników, nie tylko od samego rodzaju usługi. Ceny mogą się różnić ze względu na termin, ilość pracy, trudność danej sprawy, itp. Natomiast w przypadku sklepu sprawa jest prostsza – każdy towar ma swoją cenę i klient płaci kwotę będącą sumą cen wszystkich towarów, które kupuje.

Ponadto też kasa fiskalna dla prawnika powinna być mobilna i maksymalnie łatwa w obsłudze. W przypadku kas sklepowych takich wymogów nie ma, bo mobilność absolutnie nie jest tu potrzebna, natomiast jeśli chodzi o poziom trudności obsługi, przeciętny pracownik sklepu powtarza większość czynności wielokrotnie w ciągu dnia, zatem jest w stanie robić wszystko szybciej. Prawnik, korzystając ze swojej kasy o wiele rzadziej, powinien korzystać ze sprzętu, którego obsługa nie zajmie mu dużo czasu.